Сертифікат Державної системи сертифікації

Сертифікат Державної системи сертифікації є ознакою відповідності представленої продукції усім стандартам і вимогам нормативних документів. Створена в Україні Державна система сертифікації (більш відома до 2016 року як Система УкрСЕПРО) має такий самий авторитет для внутрішнього ринку, як і сертифікація ISO 9000 для іноземних компаній, хоча і є абсолютно самостійним процесом. Цей сертифікат відповідності є важливим документом, що відіграє величезну роль для прийняття органами митного контролю Державної фіскальної служби України рішення про пропуск тієї або іншої продукції на територію країни.

Але навіть, якщо вам вдасться провезти несертифікований товар, ви зіткнетеся з новою проблемою: сьогодні сертифікат вимагають усі(окрім тих, хто працює неофіційно, але співпраця з ними завжди пов’язана з певним ризиком для Вашого прибутку і репутації). Постійне підвищення контролю якості змушує як оптових так і роздрібних реалізаторів приймати лише перевірену і затверджену Органами з сертифікації продукцію.

Навіщо потрібна сертифікація

Український ринок надає сьогодні дуже широкі можливості для реалізації продукції: мережі супер- і гіпермаркетів, що покривають усю територію країни, ринки, спеціалізовані магазини, склади, зроблять її доступною більшості населення.

Сертифікація також потрібна при ввезенні продукції на територію держави з-за кордону та введенні на український ринок. В процесі обов’язкової сертифікації визначається відповідність параметрів продукції вимогам нормативних документів, визначених чинними законодавчими актами України. Особливе значення наявності сертифікату надається при митному оформленні. Ввезення на митну територію продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації здійснюється відповідно до «Порядку митного оформлення імпортних товарів(продукції), що підлягають обов’язковий сертифікації в Україні», затвердженого Постановою КМ України від 14.05.2008 №446.

До такої продукції відносяться:

 • Нафтопродукти: палива, оливи, мастила, МОР, бітуми, природний газ
 • Товари для побутових потреб і продукція виробничо-технічного призначення інструменти, абразивні матеріали.
 • Металовироби промислового призначення.
 • Вироби з кольорових металів і продукція електродної і твердосплавної промисловості.
 • Продукція неорганічної хімії : сировина, добрива.
 • Полімери.

Навіть якщо Ваша продукція не входить до переліку обов’язкових для сертифікації, ви можете підвищити її конкурентоспроможність і збільшити обсяги продаж на ринку, пройшовши добровільну сертифікацію. Добровільна сертифікація продукції, здійснюється в законодавчо нерегульованій сфері згідно з порядком, визначеним договором між заявником (виробником, постачальником) і органом з сертифікації.

Заявник самостійно(чи за бажанням замовника) визначає, за якими показниками він бажає підтвердити відповідність продукції до вимог стандартів. Орган з сертифікації і випробувальна лабораторія проводять компетентну оцінку відповідності продукції. При позитивному результаті — оформляють сертифікат відповідності і реєструють в Реєстрі Державної системи сертифікації.

Що Вам дає добровільна сертифікація?

 • Привабливість продукції для споживача
 • Конкурентоспроможності продукції
 • Переваги при участі в тендерах
 • Упевненість виробника або постачальника продукції в її якості

Таким чином стає зрозуміло, що сертифікація є не лише обов’язковим елементом ефективного збуту продукції на українському ринку, але і потужним засобом підвищення її конкурентоспроможності. Звичайно, при оформленні цього сертифікату, як і будь-якого важливого документу, потрібно величезну кількість документів і знання організацій, які видадуть їх за менший період часу і при менших витратах. Довіривши оформлення сертифікату Державної системи сертифікації нам, ви позбавите себе від усього цього клопоту і отримаєте сертифікат, який дозволить Вам зміцнити свої позиції на ринку і розширити можливості збуту своєї продукції.

Сертифікація продукції в Державній системі сертифікації відповідно до затверджених Правил сертифікації однорідних видів продукції (послуг):

 • Правила обов’язкової сертифікації тютюнових виробів, затверджені наказом Держстандарту України від 13 вересня 1996 р. № 378 (зареєстровані в Мінюсті України 3 жовтня 1996 р. за № 569/1594);
 • Правила обов’язкової сертифікації нафти та нафтопродуктів, затверджені наказом Держстандарту України від 16 січня 1997 р. № 19 (зареєстровані в Мінюсті України 26 лютого 1997 р. за № 52/1856);
 • Правила сертифікації засобів індивідуального захисту працюючих, затверджені наказом Держстандарту України від 14 червня 1999 року № 322 та зареєстровані Міністерством юстиції ( реєстр від 22.06.99 № 405/3698)